Czy wiesz jak urządzić przestrzeń pod schodami?

Data dodania: 03.10.2018


Czy posiadasz dom z piętrem lub poddaszem użytkowym? A próbowałeś wchodzić tam po drabinie? Na pewno nie jest to zbyt wygodne! Właśnie dlatego warto jest zamontować w swoim domu schody metalowe lub schody drewniane i zapewnić sobie wygodny dostęp do wyższych kondygnacji. Co prawda tego typu konstrukcja zawsze zabierze nam nieco wolnej przestrzeni – jest to kłopotliwe zwłaszcza wtedy, kiedy nie posiadasz imponującego metrażu. Mamy dla ciebie jednak dobrą informację – możesz łatwo zagospodarować przestrzeń pod schodami i zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie lub ekspozycję przedmiotów domowego użytku. Wcale nie chodzi o zabudowanie schodów i stworzenie ciasnego schowka – są dużo bardziej kreatywne pomysły, które możesz wykorzystać niezależnie od tego, czy posiadasz schody metalowe czy schody drewniane.

Schody na beton Szczecin

Po pierwsze – schody, a dokładnie przestrzeń pod nimi jest doskonałym miejscem na ulokowanie ukochanego domowego zwierzaka. Również jeśli dopiero planujesz adopcję kotka lub pieska – możesz mieć dla niego świetny kąt, w którym będzie czuł się wygodnie i bezpiecznie. Zwłaszcza psy powinny posiadać swoje wyznaczone miejsce do spania, dlatego tak ważny jest ten kawałek podłogi tylko dla niego. Jak zrobić posłanie dla psa? Wystarczy kupić gotowy kojec lub wykonać go samodzielnie z pomocą kilku desek oraz poduszki. Dodaj do tego miski na wodę i jedzenie, kilka zabawek i psi kącik będzie gotowy.

Schody metalowe lub drewniane mogą prowadzić na wysokie piętro – wtedy także ilość miejsca pod nimi się zwiększa. Dzięki temu możesz zorganizować w tym miejscu wspaniałe miejsce do zabawy dla najmłodszych domowników. Ta pusta i nikomu niepotrzebna przestrzeń zamieni się nie do poznania, gdy stworzysz tam coś własnymi rękoma. Pod schodami może powstać świetna do zabawy baza z koców i poduszek, którym wyłożysz podłogę. Wiele osób urządza pod schodami schowek na książki, który może być zabudowany lub otwarty w taki sposób, że będzie widać twoją kolekcję. Miejsce pod schodami doskonale sprawdzi się także przy takim pomyśle jak spiżarnia lub schowek. Jeżeli twoja rodzina ma problem z pozostawianiem różnych przedmiotów na schodach – pokaż im, że ich miejsce jest pod schodami. To także dodatkowa forma bezpieczeństwa dla ciebie i twoich bliskich.  Zarówno schody metalowe jak i drewniane będą odpowiednie dla organizacji pod nimi specjalnej przestrzeni. Pomyśl o tym, wybierając projekt schodów u takiej osoby, jak producent schodów na wymiar.

schody drewniane na wymiar