Schody wewnętrzne

Data dodania: 30.03.2018


Czy wiedziałeś o tym, jak często zdarzają się wypadki na schodach? Wynikają one w dużej mierze z naszej nieuwagi lub też pozostawiania na schodach różnych przedmiotów, o które można łatwo się potknąć. Bezpieczeństwo użytkowania schodów powinno być priorytetem, jeśli chodzi o wybór tego środka komunikacji pomiędzy dołem a górą domu. Przede wszystkim schody drewniane powinny zostać odpowiednio wyprofilowane – producent schodów zrobi to profesjonalnie. Stopnie z kolei powinny być równej wielkości. Około siedemnaście centymetrów – tyle wynosi optymalna wysokość jednego schodka. Projekt schodów może być jednak różny – niektóre z nich nie pozwalają na zachowanie tych proporcji – wtedy pamiętaj koniecznie, że im stopnień będzie wyższy, tym powinien być węższy. W trakcie budowy domu, schody drewniane należy wybrać bardzo szybko – ten mebel służy do przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami, ale powinien także spełniać funkcje estetyczne.

Schody drewniane

Schody powinny mieć odpowiednie wykończenie, dopasowane do rodzaju wnętrza. Mogą to być materiały klasyczne i tradycyjne – schody drewniane wciąż są na czasie. Jeżeli jednak posiadasz schody betonowe – możesz wykończyć je płytkami. Czy będzie to estetyczne? Nie wydaje się nam, jednak na pewno dbanie o ich czystość będzie stosunkowo łatwe. Naturalny kamień to kolejny sposób wykończenia schodów – jest to materiał dekoracyjny, który dobrze będzie wyglądał w surowych wnętrzach. Dodatkowo kamienna powierzchnia będzie naprawdę odporna na ścieranie. Ten typ schodów na pewno nie będzie zbyt tani – ale czasami warto jest zainwestować w niezawodność na długie lata.

Winter Polska

Schody drewniane również nie będą najtańszym wyborem – jednak ich prezencja i wygoda użytkowania sprawiają, że są bardzo często wybierane przez osoby budujące własną nieruchomość. Drewno dobrze tłumi hałas, a dodatkowo jego powierzchnia nie jest śliska, co da nam poczucie bezpieczeństwa. Procent schodów również poleci ci zapewne schody drewniane, jako bardzo uniwersalny i ponadczasowy wybór. Schody mogą być wykonane z wielu rodzajów drewna – jeśli chodzi o te rodzime, wspaniale powinny sprawdzić się takie gatunki jak sosna lub dąb. Pamiętaj, że schody drewniane nadadzą wnętrzu eleganckiego klimatu!

Możesz oczywiście postawić na totalną abstrakcję – nowoczesne schody wykonane z metalu, szkła lub stali będą świetnym dodatkiem do wnętrz industrialnych lub minimalistycznych. Wybór należy do ciebie, jednak pamiętaj że nie wymienisz schodów gdy ci się znudzą – musi to być naprawdę przemyślana decyzja!

Produkcja schodów