Czy schody metalowe to dobry wybór do twojego wnętrza?

Data dodania: 03.10.2018


Budowa własnego domu z pewnością wymaga od ciebie podjęcia wielu ważnych decyzji, od których uzależnione jest wygodne korzystanie z nieruchomości. Jeśli posiadasz dom z piętrem, na decyzję czeka także kwestia taka, jak schody drewniane. Jeżeli nie wiesz na który model zdecydować się i jak dopasować go do swojego wnętrza – służymy ci pomocą. Schody metalowe również są coraz popularniejszym wyborem zwłaszcza przy wnętrzach minimalistycznych i urządzonych w stylu industrialnym. Wiele osób stawia także na schody wykonane z betonu, które powstają już w trakcie budowy domu i zostają tam na stałe. Niezależnie od tego, jakie schody na wymiar wybierzesz – pamiętaj, że oprócz dobrego wyglądu powinny one odpowiednio łączyć ze sobą dwie kondygnacje.

producent schodów piła

Schody drewniane oraz schody metalowe posiadają bardzo dużo różnych modeli do wyboru – czasami bardzo ciężko jest zdecydować się na jedne. Nie możesz posiadać jednak kilku schodów – no, chyba że jesteś właścicielem pokaźnej willi. Wiele osób jest jednak w zgoła innej sytuacji – posiadają oni małą działkę, na której zbudowali dom o niewielkich rozmiarach. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór schodów spiralnych, które niemal zupełnie nie ograniczają przestrzeni w środku nieruchomości oraz zajmują w niej bardzo niewiele miejsca. Tradycyjne schody proste wymagają już nieco więcej przestrzeni, ale są wygodniejsze dla dzieci i osób starszych, ponieważ nie zmieniają kierunku. To dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie – zwłaszcza kiedy zamontujesz także wygodną balustradę. W schodach prostych możemy spotkać stopnie o tej samej wysokości, dlatego wchodzenie i schodzenie z nich nie wymaga aż takich nakładów siły. Schody metalowe oraz drewniane mogą mieć oczywiście elementy spoczynkowe, które jednak zabierają nieco miejsca w budynku.

schody drewniane Gdańsk

Kiedy wybierzesz już odpowiednią konstrukcję schodów, czas przejść do doboru najlepszego materiału, z jakiego mają być wykonane. Pamiętaj, że sprawna decyzja to szybszy odbiór schodów. Jeżeli zainteresowały cię stabilne schody betonowe – zaplanuj ich wykonanie już na początku projektu. Możesz wykończyć je później na wiele różnych sposobów. Schody metalowe również dobrze jest zaplanować wcześniej, niż później. Schody drewniane z kolei mogą być montowane przez producenta w późniejszym czasie. Nie zapominaj o tym, że betonowe schody zajmą sporo wolnej przestrzeni w domu, ale będziesz mógł cieszyć się ich trwałością przez długie lata. Metal to bardzo popularny materiał, z którego wykonuje się schody. Jeśli chcesz dodać nieruchomości charakteru industrialnego – postaw na nie. Pamiętaj, aby stopnie w schodach z metalu były dobrze zabezpieczone i koniecznie antypoślizgowe. Schody metalowe nie zajmują w domu dużo miejsca, a ty możesz do woli modyfikować ich kształt.