Poznaj najważniejsze zalety schodów drewnianych!

Data dodania: 30.11.2017


Jeśli dom posiada piętro – prawie pewnym jest, że został wyposażony również w schody. Mogą zostać one umiejscowione wewnątrz domu, co jest najczęstszą praktyką, bądź też na zewnątrz. Wiele modeli schodów zajmuje sporo wolnej przestrzeni domu, dlatego ciężko ich nie zauważyć. Właśnie z tego powodu, schody powinny wyróżniać się nienagannym wyglądem i niepowtarzalnym designem, który będzie dodatkowo ozdobą naszego wnętrza.

schody drewniane

Już jakiś czas temu, przestało się myśleć o schodach, jako o praktycznym elemencie wyposażenia wnętrza. Ich podstawowym zadaniem wciąż jest umożliwianie domownikom swobodnego przemieszczania się między kondygnacjami, ale coraz częściej duże znaczenie mają dla nas walory stylistyczne schodów. Do tej pory schody mogły kojarzyć się z ciężkimi, masywnymi konstrukcjami, które są teraz zastępowane przez lekkie, urozmaicone konstrukcje schodów, które producent schodów wykona z niezwykłą dokładnością i rzetelnością. Jaki jest najpopularniejszy materiał, z jakiego wykonane są schody? Najczęściej wciąż jest to drewno – niezmiennie od lat bardzo cenione przez osoby posiadające nieruchomości piętrowe. Drewniane schody będą się świetnie prezentować zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i nowoczesnych loftach.

schody drewniane Poznań

Schody z drewna — zalety

Producent schodów drewnianych z pewnością będzie miał do zaprezentowania szeroką ofertę swoich produktów. Drewno stanowi materiał wyróżniający się uniwersalnością, dlatego będzie odpowiednie do przeróżnego typu aranżacji wnętrz. Jakie są zalety wyboru tego, a nie innego materiału? Należy do nich na pewno ponadczasowy styl oraz odwołanie do natury. Wybierając schody drewniane możemy zaufać klasycznym rozwiązaniom lub zdecydować się na eksperymentowanie. Jeśli masz taką ochotę, możesz śmiało połączyć drewno z innego rodzaju materiałami, takimi jak szkło, metal czy kamień. Dzięki temu masz szansę stworzyć naprawdę efektowną aranżację, która zachwyci domowników i odwiedzających Cię gości.

Gatunków drewna jest naprawdę mnóstwo i możesz spośród nich wybierać – jeśli Twoje wnętrza są raczej ciemne, z łatwością rozświetlisz je schodami z jasnej odmiany drewna, z kolei ciemne kolory schodów podkreślą charakter jasnych wnętrz. Schody drewniane mogą wnieść lekki powiew klasyki do wnętrz nowoczesnych lub nawet industrialnych.

Powierzchnie drewniane są nie tylko miłe w dotyku, ale dają również ciepło – chodzenie po nich nawet bosymi stopami będzie dla Ciebie naprawdę przyjemne!

Bez względu na to, jakie schody zamontujemy w domu, powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć decyzję, ponieważ wymiana schodów zdarza się niezmiernie rzadko.

projektowanie schodów