Dobre rady dla osób, szukających idealnych schodów do swojego domu!

Data dodania: 30.03.2018


W sytuacji, kiedy jesteś w trakcie budowy domu jednorodzinnego z piętrem – być może przyszedł już czas na wybór schodów, które będą prowadziły na górę. Nie dziwimy się, że jesteś zagubiony – wybór jest naprawdę spory, dlatego warto dobrze rozważyć różne opcje. Projekt schodów to kwestia bardzo indywidualna – zależy od wielkości twojego domu i jego układu. Również dobór materiałów może przysporzyć o niemały ból głowy. Jak się odnaleźć w tej dżungli informacji? Na szczęście schody drewniane nie mają przed nami tajemnic i chętnie opowiemy ci o ich rodzajach. Na pewno doskonale wiesz o tym, że drewno jest świetnym materiałem, z którego wykonuje się również schody. W zasadzie jest on odpowiedni dla każdego typu schodów – no może z wyjątkiem schodów ruchomych. Możesz wybrać projekt schodów z gotowego katalogu. Jest też inna opcja – producent schodów chętnie wykona dla ciebie projekt indywidualny. Profesjonalny zakład stolarski to bardzo dobry wybór. Schody drewniane to nieskończone możliwości – przekonaj się o tym sam!

Produkcja schodów

Jeżeli nie wiesz na pewno, na co zwrócić uwagę przy wyborze takim jak schody drewniane – warto stawiać na ponadczasowy styl i uniwersalność. Równie ważny jest komfort użytkowania – w końcu będziemy korzystać ze schodów praktycznie każdego dnia! Bezpieczeństwo – nie możemy o nim zapominać, ponieważ wypadki na schodach zdarzają się niestety dość często. Schody drewniane to inwestycja na długie, długie lata – nie wymienisz ich za rok czy dwa jak stolik lub fotel. Zostaną z tobą, dlatego muszą idealnie komponować się z twoimi wnętrzami. Projekt domu powinien już uwzględniać umiejscowienie schodów – ustal dokąd mają one prowadzić, ponieważ inny typ schodów jest odpowiedni w sytuacji, kiedy prowadzą na strych, a inny kiedy prowadzą na piętro.

Najwygodniejsze będą schody najprostsze w swej konstrukcji, czyli schody jednobiegowe – ich Warto stawiać na prostotę – schody o skomplikowanej konstrukcji mogą stwarzać niebezpieczne sytuacje i być nie do końca wygodną opcją. Najprostsza konstrukcja to schody jednobiegowe, których pokonanie nie będzie problemem ani dla dzieci ani dla osób starszych. Jeżeli jednak twój dom ma niewielkie rozmiary – warto postawić na schody kręcone, które zabierają naprawdę mało miejsca. Nie jest to niestety najbardziej praktyczny wybór – wyobraź sobie, jak niewygodne musi być wnoszenie wielkogabarytowych mebli lub urządzeń AGD po takich schodach. Jedno jest pewne – podczas takich operacji należy zachować wyjątkową ostrożność. Wybierz idealne schody drewniane dla siebie i skorzystaj z rad doświadczonego producenta!

Schody drewniane